Niewątpliwie słyszałeś o komputerach All-in-One. Jest to seria komputerów, która zrodziła się z potrzeby zaoferowania alternatywy dla małych przestrzeni roboczych lub mniejszych pomieszczeń. Te stacjonarne komputery PC mają te same komponenty, które byłyby zawarte w wieży (procesor, karta graficzna, pamięć RAM, itp.), ale wbudowane w to, co normalnie byłoby ekranem.
W ostatnich latach komputery All-in-One cieszą się coraz większym zainteresowaniem, również pod względem wydajności. Chociaż ich niewielkie rozmiary były kiedyś bardzo polecane do małych sypialni, takich jak te, w których mieszka większość studentów, ostatnio zyskały one na calach, mocy i wszechstronności, do tego stopnia, że mogą zastąpić większość komputerów stacjonarnych.

Ultrakompaktowa konstrukcja.

Jego główna zaleta jest łatwa do zauważenia, głównie dlatego, że jest oczywista. Mowa tu oczywiście o jego ultrakompaktowej konstrukcji. Jak już wspomniano, wszystkie komponenty są zamknięte w obudowie wyświetlacza. W ten sposób komputer All-in-One staje się łatwym do zintegrowania elementem wyposażenia domu lub biura, a nie typowym zestawem składającym się z wieży i monitora.
Zazwyczaj, aby jeszcze bardziej uprościć nasz pulpit, te All-in-One komputery zawierają myszy i klawiatury, które są bezprzewodowe, tak, że do kompaktowej konstrukcji, możemy zawierać pozytywny czynnik nie jest otoczony przez kable. Oprócz tych wszystkich zalet, łatwiej będzie mieć czyste i uporządkowane biurko bez bałaganu.
Brak kabli i ograniczony rozmiar może mieć zalety w domach z dziećmi, ponieważ łatwiej jest uniknąć ciągnięcia i węzłów. Możemy również łatwiej zintegrować komputer z pomieszczeniami takimi jak salon, ponieważ wytyczne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie zalecają, aby komputer był zawsze w zasięgu wzroku rodziców, gdy jest używany przez dzieci.

Ekrany dotykowe.

Inną, coraz bardziej rozpowszechnioną cechą jest stosowanie dotykowych digitalizatorów wbudowanych w sam ekran. Ułatwia to znacznie obsługę systemu operacyjnego za pomocą rąk, dzięki czemu ekrany o przekątnej 27 cali i większe można obsługiwać jak gigantyczne tablety, w sposób równie wizualny, co intuicyjny. Panele te obsługują również do 10 palców jednocześnie, co umożliwia wykonywanie złożonych czynności lub współpracę.
Choć przydadzą się każdemu, urządzenia tego typu są szczególnie polecane do domów z małymi dziećmi, które mogą uczyć się obsługi komputera własnymi rękami, lub do zastosowań multimedialnych, gdyż możemy całkowicie uniknąć używania myszki podczas odtwarzania, pauzowania lub szybkiego przewijania filmów.
Dotykowe urządzenia wielofunkcyjne doskonale sprawdzają się również w środowiskach takich jak wiele małych i średnich przedsiębiorstw. W szczególności, ich zdolność do wyświetlania gigantycznych zdjęć jak na telefonie komórkowym sprawia, że prezentacje są o wiele bardziej profesjonalne.

Duże ekrany.

W komputerach All-in-One wszystko kręci się wokół ekranów, które rzadko są małe. Mówimy tu o maszynach, których przekątna może wynosić od 23,5 cala (60 cm) do 31,5 cala (80 cm), co sprawia, że oferują one ogromną szerokość widzenia.
W prawie wszystkich przypadkach monitory komputerów All-in-One również błyszczą, ponieważ jest to segment przeznaczony do zastosowań multimedialnych. W związku z tym wiele z nich wyposażonych jest w wysokiej jakości panele, od najbardziej atrakcyjnych modeli Full HD po inne z monitorami 4K, które pozwalają cieszyć się najlepszym kinem, edytować wideo i fotografię na profesjonalnym poziomie lub grać w gry na wysokim poziomie.

Ekonomiczne.

Jednym z aspektów, o którym wiele osób nie wie, jest to, że komputery All-in-One są całkiem niedrogie. Wiele z ich komponentów jest zintegrowanych w bardzo kompaktowej obudowie, co eliminuje brak zazwyczaj zbędnego sprzętu i pozwala na użycie mniejszej ilości komponentów. Nie ma stalowej wieży, zatok na nieużywane dyski twarde i więcej złączy niż potrzeba, ponieważ te komputery są, jak sama nazwa mówi, all-in-one. Ponadto, wiele komputerów All-in-One jest bardzo wydajnych. Oszczędności są więc podwójne, ponieważ niższa cena idzie w parze z bardzo niskim zużyciem energii. W najtańszych modelach często spotyka się procesory Intel Core i3 oraz i5 typu U, takie jakie znajdziemy w każdym laptopie, ale także procesory AMD o super niskim poborze mocy.

Komputery – ich typy, zastosowanie oraz historia i elementy z jakich się składają

Mocny high-end.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że może być All-in-One dla wszystkich budżetów i potrzeb, jest również miejsce w tej niszy rynkowej dla najwyższej klasy. Mówimy tu o procesorach Intel Core i7 najnowszej generacji i wydajności stacji roboczej, ilości pamięci RAM, o której inne komputery nawet nie myślą, oraz kartach graficznych, takich jak nowy GeForce RTX od Nvidii, które oferują maksymalną wydajność zarówno w grach, jak i przy tworzeniu treści na profesjonalnym poziomie. Tego typu komputery są bardziej kompaktową opcją niż typowe stacje robocze z jednym monitorem, dzięki czemu doskonale nadają się do biur domowych lub środowisk profesjonalnych, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Ta nowa generacja komputerów All-in-One, zaprojektowana w celu zapewnienia maksymalnej szybkości pracy z dowolnym typem aplikacji lub treści, pokazuje, że mamy do czynienia z kategorią komputerów, które nie są przeznaczone wyłącznie do pracy z tekstami Worda, ale zostały zaprojektowane tak, abyśmy mogli zapomnieć o klasycznej wieży.