LinkedIn to wyjątkowy serwis, na którym znajdziesz wiele ogłoszeni o pracę.

Dla wielu rekruterów jest on podstawowym narzędziem pracy. Warto założyć tam konto, aby znaleźć zatrudnienie w wymarzonej firmie. Jak szukasz tam pracy?

Zadbaj o swój profil na LinkedIn

Kluczem do sukcesu na LinkedIn jest odpowiednie przygotowanie profilu. Oto kilka przydatnych wskazówek:

  • Zadbaj o słowa kluczowe – dzięki ich odpowiedniemu dobraniu rekruter lub potencjalny pracodawca będzie mógł Cię odnaleźć. Zastanów się, jakie słowa kluczowe opisują Twoje umiejętności i dodaj je w profilu.
  • Wykorzystaj część przeznaczoną na podsumowanie zawodowe – warto zadbać o dobrą treść, która przekona potencjalnych pracodawców, że jesteś dobrym kandydatem. Opisz doświadczenie w taki sposób, aby przekazać, czego nauczyłeś się w każdej pracy.
  • Zamieść ważne informacje dodatkowe – mowa tutaj o certyfikatach, wolontariacie, nagrodach. Dzięki tym informacjom profil jest ciekawszy.

Jeśli odpowiednio przygotujesz swój profil, szukanie pracy będzie efektywniejsze, a jeszcze więcej porad związanych właśnie z szukaniem pracy, znajdziesz w serwisie https://zawodowa.pl/.

Śledź oferty na bieżąco i zwiększ swoją widoczność

Pamiętaj, że sprawdzanie ofert na bieżąco jest bardzo ważne. Te najlepsze cieszą się dużym zainteresowaniem i znikają dosyć szybko. Chcesz znaleźć wymarzoną pracę? Śledź oferty na bieżąco i nie załamuj się, jeśli poszukiwania zajmują więcej czasu, niż się spodziewałeś. Korzystaj także z zaawansowanych opcji wyszukiwarki. Dzięki temu Twoim oczom ukażą się najlepiej dopasowane oferty. Pamiętaj, że wyszukiwania można zapisać. Dzięki temu LinkedIn będzie informował Cię o najbardziej interesujących ofertach.

Zwiększ swoją widoczność, aby dać sobie szansę na znalezienie wymarzonej pracy. Umożliwi Ci to włączenie funkcji, dzięki której pracodawcy i rekruterzy dowiedzą się, że poszukujesz pracy. Wystarczy wejść w sekcję o nazwie otwarty na oferty pracy. Tam możesz wpisać najważniejsze informacje, dzięki którym będzie łatwiej Cię znaleźć.